Bitcoin wzlatuje na początku kwietnia. Czy Brexit pomoże posiadaczom tej kryptowaluty?

źródło: https://bitcoinira.com/articles/bitcoin-and-brexit

Początek miesiąca przyniósł znaczne wzrosty na rynku największej z kryptowalut, czyli Bitcoina. Skoki zakończyły trwający około 3 miesiące czas względnego spokoju na rynku, którego kapitalizacja sięgała 160 miliardów USD.

Nie od dzisiaj wiadomo, że wycena Bitocoina jest bardzo wrażliwa na emocje rynkowe. Według  jednego z zarządzających Kenetic Capital, to właśnie przypływ entuzjazmu odpowiada za poniedziałkowe wzrosty Bitcoina.  Takie emocje wywindowały cenę najbardziej popularnej z kryptowalut na poziomy przekraczające 5 tysięcy USD. Kapitalizacja wzrosła o 17 mld USD. Taki poziom nie był widziany od lutego, kiedy Bitcoin zanotował ogromne spadki w przeciągu paru dni.

Inne znane kryptowaluty również zaliczyły wzrosty na początku miesiąca. Jednak nie były one tak duże, jak w przypadku Bitcoina. Ethereum zyskał 0.52% Litecoin 0.47% oraz 0.56% Ripple.

Bitcoin a Brexit

Równolegle do rozmów dotyczących daty i formuły wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, toczy się globalna dyskusja na temat wpływy Brexitu na brytyjską gospodarkę oraz walutę.

Firma Cindicator przeprowadziła ankietę, w której zapytała analityków o wpływ Brexitu na rynek kryptowalut. Wyniki tego badania wskazują że 62% badanych analityków twierdzi, że wyjście z Unii wpłynie pozytywnie na rynek aktywów cyfrowych.

W momencie opuszczenia Wspólnoty Europejskiej przez Zjednoczone Królestwo, może nastąpić znaczne ograniczenie dostępności do rynków międzynarodowych. Co może ożywić m.in. Bitcoina jako użyteczny środek wymiany międzynarodowej.

Adam Pilichowicz

Źródła:
  • https://comparic.pl/bitcoin-najwyzej-od-24-lutego-czy-kurs-btc-przetestuje-istotny-opor/
  •  https://www.parkiet.com/Kryptowaluty/304029947-Nagly-skok-bitcoina.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *