Co z tymi kryptowalutami? Nowe informacje w sprawie afery Cottena

Kiedy zmarł 30-letni Gerald Cotten, biznesmen z Kanady, okazało się, że w jego zaszyfrowanym laptopie znajdowała się równowartość ok. 190 milionów dolarów w kryptowalutach, które należały do dziesiątek tysięcy inwestorów. Jego śmierć wywołała nie lada poruszenie w sieci.

Wygląda na to, że zimne portfele, których Quadriga rzekomo używał były puste od kwietnia. Jest to najnowszy zwrot sytuacji związany z cyfrową giełdą w Vancouver.

Zidentyfikowano aż sześć adresów zimnych portfeli. Pięć z tych portfeli nie posiadało sald od kwietnia 2018r, a szósty „wydaję się być używany do otrzymywania Bitcoinów z innego konta giełdowego, a następnie przesyłanie ich do gorącego portfela Quadrigy”. Ernst & Young wraz z dostarczeniem adresów portfeli zapowiada, że ,,dochodzenie w sprawie rachunków giełdowych jest dopiero na etapie wstępnym” oraz komentuje, że ,,w tym momencie nie są w stanie określić źródła depozytów na żadnych z kont giełdowych oraz tego, gdzie zostały przetransferowane kryptowaluty. Trwają starania, aby zachować i odzyskać kryptowaluty utracone przez Quadriga, jeśli w ogóle takie znajdują się na innych giełdach. Audytor uważa za konieczne, aby kopia danych platformy Quadriga została zabezpieczona tak szybko, jak to możliwe. Dane platformy pomogą monitorować bieżące dochodzenie w sprawie działalności, spraw i potencjalnych aktywów Quadriga, które mogą być odzyskane z korzyścią dla interesariuszy w sprawie.

Pamiętajcie, że przechowywanie swoich środków na giełdzie jest bardzo niebezpieczne. Aby uniknąć sytuacji, która dotknęła inwestorów cyfrowej giełdy w Vancouver, przechowujcie swoje kryptowaluty na osobistym komputerze (gorący portfel), czy też na nośniku wymiennym (zimny portfel).

Wiktor Dytnerski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *