Luksusowe nieruchomości jako trend roku 2019

Od początku roku wzrasta zainteresowanie inwestycjami w nieruchomości. W porównaniu z zeszłym rokiem, obecnie jest ich prawie o 15% więcej. Poziom życia Polaków wzrasta, a pieniądze, które zarabiają, coraz chętniej lokują w inwestycjach długoterminowych, wśród których znajdują się nieruchomości.

Szczególne zainteresowanie zyskały nieruchomości luksusowe, które stały się prawdziwym trendem tego roku. Prestiżowe położenie budynku mieszkalnego jest jednym z kluczowych cech warunkujących, czy inwestor zdecyduje się na daną nieruchomość. Ważna jest również nietuzinkowa architektura oraz wykończenie produktami wysokiej jakości. Istotną rolę odgrywają udogodnienia samego budynku: parking podziemny, hall, recepcja, winda. Mieszkanie powinno być równie nowoczesne i luksusowe co budynek, w którym się znajduje. Wyjątkową popularnością cieszą się mieszkania, których powierzchnie przekraczają standardowe metraże.

Znalezione obrazy dla zapytania: kępa mieszczańska"
Źródło: Wrocław-Wyborcza.pl

Inwestorzy kierują się takimi kryteriami, ponieważ wierzą, że zakup luksusowej nieruchomości w celu wynajmu, przyniesie znacznie większy zwrot. Sama stopa zwrotu z wynajmu takiego mieszkania jest znacznie większa niż w przypadku mieszkań o podstawowym wykończeniu. Bardziej prawdopodobne jest również to, że taka nieruchomość z czasem zyska na swojej wartości, chociażby ze względu na korzystną lokalizację.

Takie nieruchomości są przeznaczone pod wynajem długoterminowy. Potencjalnymi zainteresowanymi mogą być pracownicy międzynarodowych korporacji. Takie założenie chroni inwestorów od spowolnienia gospodarczego. W dodatku już teraz przewiduje się, że wynajem krótkoterminowy może okazać się mniej efektywny niż to przewidywano.

Luksusowe nieruchomości to wschodzący trend na rynku polskim. Eksperci przewidują na dodatek, że w dalszym ciągu będzie się rozwijał. Przyczynią się do tego nie tylko inwestorzy prywatni, ale również firmy deweloperskie z innych krajów.

Klaudia Gałązka

Źródło:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Dobre-perspektywy-dla-rynku-nieruchomosci-premium-7779758.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *