Czy twardy brexit się opłaca?

W zeszłym tygodniu, w wyniku przedterminowych wyborów do Izby Gmin, Partia Konserwatywna Borisa Johnsona odniosła zwycięstwo. Wpływ czwartkowych wyborów wyraźnie został odnotowany na giełdzie. Kurs GBP/PLN wzrósł aż o... Czytaj dalej »

Rząd wyciąga pomocną dłoń w stronę start-up’ów

Wzrost PKB do 2,6 w obszarze Badań i Rozwoju. Taki jest plan polskiego rządu na 2020 roku. Polska, do tej pory nie była znana z innowacji. Owszem, powstały start-up’y... Czytaj dalej »

Luksusowe nieruchomości jako trend roku 2019

Od początku roku wzrasta zainteresowanie inwestycjami w nieruchomości. W porównaniu z zeszłym rokiem, obecnie jest ich prawie o 15% więcej. Poziom życia Polaków wzrasta, a pieniądze, które zarabiają, coraz... Czytaj dalej »

Obraz przyszłości jak kadr filmów z lat 90-tych

Elon Musk jest współczesną ikoną innowacji. Swoje pomysły zamienia w realne plany i chociaż bywają one ekscentryczne, odbiorcy przyzwyczaili się już do takich standardów. Inaczej stało się, kiedy założyciel... Czytaj dalej »

Kongres Bankowości Detalicznej – 25 godzin rozmowy o współczesnej bankowości

Dnia 20-21 listopada 2019 roku odbyła się dwudniowa konferencja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie poświęcona wyzwaniom, przed którymi stoją aktualnie banki w Polsce. Omówiono ich problemy oraz kierunek... Czytaj dalej »

Estoński CIT w Polsce? Premier zapowiada zmiany

W Polskim Sejmie przed wtorkowym głosowaniem nad votum zaufania dla nowego rządu, Mateusz Morawiecki wygłosił pełne obietnic expose. Polskich ekonomistów i przedsiębiorców z pewnością zainteresuje obiecane przez premiera wprowadzenie... Czytaj dalej »

„Inwestowanie długoterminowe na GPW” – relacja z konferencji

W dniu 14.11.2019 r. razem z grupą Hossowiczów mieliśmy okazję uczestniczyć w konferencji pt. „Inwestowanie długoterminowe na GPW”. Wydarzenie odbyło się pod patronatem GPW oraz PKN ORLEN i miało... Czytaj dalej »

Pigułka Geopolityki

W czasie nieobecności naszego portalu nastąpiło wiele wydarzeń na świecie: od rozgrzewania i stopniowego ochładzania wojny handlowej pomiędzy Donaldem Trumpem i XI Jinpingiem, po przepychanki na Bliskim Wschodzie. Dzień... Czytaj dalej »

Bill Gates ponownie na pierwszym miejscu listy najbogatszych!

Jak zostać najbogatszą osobą na świecie? Takie pytanie trzeba zadać Jeffowi Bezzosowi albo założycielowi Microsoft’a, Billowi Gatesowi. Te dwie postacie od dłuższego czasu znajdują się na szczytach list najbogatszych. ... Czytaj dalej »

Czas odwróconej krzywej rentowności dobiegł końca. Co dalej?

W marcu br. oczy świata inwestycji były zwrócone na krzywe rentowności obligacji Stanów Zjednoczonych. Na ekranach inwestorów dominowały wykresy obligacji skarbowych 3-miesięcznych i 10-letnich. Powodem tego była odwrócona krzywa... Czytaj dalej »