Obraz przyszłości jak kadr filmów z lat 90-tych

Elon Musk jest współczesną ikoną innowacji. Swoje pomysły zamienia w realne plany i chociaż bywają one ekscentryczne, odbiorcy przyzwyczaili się już do takich standardów. Inaczej stało się, kiedy założyciel Tesli stworzył nowy model tej marki, czyli futurystyczny samochód Cybertruck. Mimo że prezentacja modelu odbyła się niecały miesiąc temu, został on już przypisany do listy „najbrzydszych samochodów”.

Znalezione obrazy dla zapytania: cybertruck tesla"
Źródło: Tesla.com

Cybertruck będzie kolejnym samochodem elektrycznym z wieloma nowymi udogodnieniami. Budzi jednak zdziwienie, ponieważ jego kosmiczny design nie odpowiada wcześniejszym modelom wyprodukowanym przez Teslę. Początkowo, wydźwięk po prezentacji Cybertrucka był wyrazem głębokiego zaskoczenia, mającego bardziej charakter żartobliwy. Podczas prezentacji, nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji i pancerne szyby Cybertrucka rozbiły się, co również stało się powodem ogólnego poruszenia w Internecie.

Na temat najnowszego produkty Tesli zaczęły nawet powstawać internetowe memy. Jedną z tego typu reakcji była ta, którą wyraziła firma LEGO. Zdjęcie udostępnione przez nich jest jednoznacznym wyrazem drwin z najnowszego pomysłu Elona Muska.

Źródło: WP.pl

Według firmy LEGO, samochód można porównać po prostu do zwykłego klocka. Dodają również, że gdyby Cybertruck wyglądał w ten sposób, nie istniałoby ryzyko potłuczenia się szyb.

Mimo wszystko, rozgłos na temat Cybertrucka będzie odbijał się echem jeszcze przez długi czas. Najnowszy model idealnie wpisuje się w zasadę, że nieważne, czy wydźwięk jest pozytywny czy negatywny, ważne, że samochód został odebrany jako sensacja, a to powoduje, że wiadomość o nim będzie się niosła dalej.  

Miłośnicy innowacji oraz Elona Muska nie mogli przejść obojętnie obok tej technologicznej nowiny. Znaleźli się również tacy, którzy już teraz złożyli zamówienia na kupno pojazdu, chociaż rozpoczęcie produkcji tego modelu jest przewidziane dopiero pod koniec 2021 roku. 27 listopada, jak podaje sam Elon Musk na Twitterze, liczba zgłoszeń urosła już do 250 tysięcy.

Czy to oznacza, że za kilka lat możemy spodziewać się na ulicach samochodów wyglądających jakby zostały wzięte z „Powrotu do Przyszłości”? Elon Musk zapewnia, że w przyszłym roku powinniśmy spodziewać się jeszcze bardziej nieprzewidywanych odkryć technologicznych. Dlatego, mimo że obecnie możemy wyobrażać sobie technologiczną przyszłość przez pryzmat Cybertrucka, to obraz, który nasunie nam Elon Musk w przyszłym roku, może ponownie zmienić nasze myślenie w tym temacie.

Klaudia Gałązka

Źródła:
https://businessinsider.com.pl/motoryzacja/najbrzydsze-samochody-na-swiecie-cybertruck-tesli/sgvcm88
https://www.businessinsider.com/cybertruck-is-a-breakthrough-for-tesla-designer-franz-von-holzhausen-2019-11?IR=T#everything-about-the-cybertruck-flies-in-the-face-of-received-pickup-truck-wisdom-and-thats-an-innovative-move-because-for-von-holzhausen-to-design-a-tesla-fied-pickup-using-his-familiar-language-would-have-been-a-dud-11
https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/inne/tesla-cybertruck-pojawia-sie-juz-na-zwyklych-drogach/rzxqzm8
https://www.wp.pl/?s=https://tech.wp.pl/lego-wysmiewa-cybertruck-lepiej-nie-mogli-tego-zrobic-6450632212211329a&src01=f1e45

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *