Ostatni tydzień na GPW wyglądał niczym konwent elektronicznej rozrywki, gdyż bohaterami parkietu były spółki z branży gier

Spółki z branży gier komputerowych, konsolowych oraz mobilnych zaliczyły właśnie bardzo dobry tydzień, gdzie pierwsze skrzypce zagrała perła tej branży, CD Projekt (CDR), lecz oprócz niej byli też pechowcy, którzy mimo dużej presji inwestorów nie dali okazji sobie zarobić, a raczej tracili poprzez pomożenie wartości kapitału akcyjnego według wyceny rynkowej i byli to: Ci Games oraz Artifex Mundi.

Jednak spójrzmy szybko na CDR, który jako bohater ostatniego tygodnia jest wart uwagi, gdyż w dniach 12-15 czerwca czyli za miesiąc ma najprawdopodobniej przedstawić swoja najnowsza grę, jaką będzie bardzo długo wyczekiwany Cyberpunk 2077. W mojej ocenie, w perspektywie następnego tygodnia, spółka powinna wejść w korektę po ostatnich wspaniałych wzrostach i zyskać kolejne kilka procent do 10% (moja prywatna ocena), lecz poważną niewiadomą jest E3, na którym, jeśli zostanie zaprezentowana nowa gra, możemy się spodziewać dość dużego wybicia, mimo obecnego nadmuchania kursu akcji spółki lub drastycznego spadku nawet o 30 złotych, jeśli inwestorzy nie poczują się zadowoleni lub nie zostanie zaprezentowana nowa gra. A w ramach wizualizacji obecnej sytuacji zachęcam do spojrzenia na wykres z naniesionymi przeze mnie kilkoma wskazówkami oraz dwoma wartościowymi wskaźnikami technicznymi.

Zbigniew Grodziński

*Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi “rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym Studenckie Koło Naukowe oraz autor nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

1 komentarz

  1. Warto wspomnieć że ta krótka hossa gamingowa pokryła się z debiutem Ten Square Games. TSG zyskał 50% od debiutu (w dwa dni)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *