Relacja z Invest Cuffs 2019

W miniony weekend, kilkoro członków koła naukowego Hossa ProCapital wzięło udział w wydarzeniu Invest Cuffs, w Krakowie. Jest to coroczna seria prelekcji, debat oraz spotkań, podczas których każdy zainteresowany finansami, znajdzie temat warty swojej uwagi. To wydarzenie jest skierowane głównie do inwestorów: zaawansowanych, początkujących, lub tych, którzy dopiero wprowadzają tę tematykę w obszar swoich zainteresowań. Każdy, kto przeznaczył swój czas podczas tych dwóch dni, dokonał poważnej inwestycji. Inwestycja w siebie jest pierwszą i najważniejszą, którą inwestor powinien podjąć. W tym przypadku okazała się najbardziej pewną, ponieważ uczestnicy zakończyli ją z zyskiem, czyli zdobytą wiedzą.

Invest Cuffs to wydarzenie, które zrzesza w jednym miejscu polskie mianowniki finansów. Jednak nie tylko polskie. W tym roku gościem głównym był Joe DiNapoli, autor słynnego systemu inwestycyjnego, zwanego systemem DiNapoliego. Analizuje on rynek w podejściu technicznym, stosując przy tym wskaźniki oraz oscylatory, które kiedyś stworzył na własne potrzeby, a które są obecnie wykorzystywane przez innych doświadczonych inwestorów.

Pozostałe prelekcje przeprowadziły znane osoby polskiej sceny finansów. Opowiadali oni o technikach inwestowania, z których korzystają, rozważali przyszłość giełdy, a także debatowali ze sobą nawzajem.

Pomiędzy prelekcjami uczestnicy wydarzenia mieli możliwość indywidualnego kontaktu z przedstawicielami firm związanych z inwestowaniem. Takie spotkania owocowały rozmową z wystawcami, u których można było również założyć rachunek na platformie maklerskiej. Każde stoisko oferowało różne możliwości: kontrakty, automatyzacja tradingu, kryptowaluty.

Ciekawym przerywnikiem była możliwość obserwowania piątkowego tradingu na żywo. Odbył się on w ramach akcji charytatywnej „Inwestorzy Dzieciom” podczas której obserwatorzy mogli sami wesprzeć akcję swoim wkładem pieniężnym.

Na stoiskach wystawienniczych znalazło się też sporo firm, które ze światem finansów powiązane były dużo swobodniej. Przykładem jest portal zajmujący się sprzedażą dzieł sztuki. Mimo tego, że nie należą one do instrumentów finansowych, mają wymiar inwestycyjny. Portal ten zaprezentował pokaz wybranych obrazów, które posiada. Odbyła się także licytacja dwóch obrazów na żywo .

Wydarzenie Invest Cuffs zachęcało również koneserów win oraz whisky do degustacji tych trunków z oferty dystrybutora alkoholi, który miał tam swoje stoisko.

Wśród obecnych, pojawiło się też Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, które między innymi reklamowało czerwcową konferencje Wall Street 23 w Karpaczu. Nie zabrakło również stoiska GPW, którego przedstawiciele pojawili się w związku z premierą pierwszego ETFu na polskim parkiecie.

Invest Cuffs to dwa dni, które pozostawiają na uczestniku chęć rozwoju w kierunku inwestowania, a także poszerzają horyzonty w tym zakresie.

Jakub Zdónek

Klaudia Gałązka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *